Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pracownik gospodarstwa zasypany zbożem z silosu

Obrazek

W gospodarstwie rolnym we wsi Byszkowo (w województwie zachodniopomorskim) znaleziono zwłoki mężczyzny zasypane zbożem.

24 maja 2018, 10:26

W sobotni poranek na komendę Ochotniczej Straży Pożarnej doszło zgłoszenie o wypadku w jednym z gospodarstw rolnych we wsi Byszkowo. 

Po dotarciu na miejsce, okazało się że z jednego silosów wysypało się zboże na mężczyznę pracującego w gospodarstwie.  Zanim w miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki straży, był już tam obecny Zespół Ratownictwa Medycznego, który niestety stwierdził zgon mężczyzny.

Według wstępnych ustaleń, 54-letni mężczyzna, którego zwłoki znaleziono zasypane zbożem został znaleziony przez innego pracownika tego samego gospodarstwa. Policja ustala co było dokładną przyczyną tragicznego zdarzenia. 

Wypadek kwalifikowany jest jako wypadek przy pracy. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie pracy w gospodarstwie rolnym.

mm
info i fot.  OSP w Czaplinku1 z 3
zasypany zbożem z silosu

zasypany zbożem z silosu

2 z 3
zasypany zbożem z silosu

zasypany zbożem z silosu

3 z 3
zasypany zbożem z silosu

zasypany zbożem z silosu

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)