Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Zderzenie ciągnika ze Scanią

Obrazek
W woj. lubelskim doszło do groźnego wypadku. Ciągnik zderzył się z ciężarówką i wpadł do rowu. Kierowcy byli trzeźwi, ale...
Dorota Kolasińska20 listopada 2020, 07:46
Hrubieszowska policja poinformowała, że wczoraj doszło do groźnej kolizji w gminie Werbkowice. 28-letni kierowca ciągnika nie włączył kierunkowskazu podczas skrętu do posesji. W ciągnik wjechała ciężarówka, która miała zamiar wyprzedzić ciągnik. W wyniku silnego zderzenie ciągnik przewrócił się i wpadł do przydrożnego rowu. 

Okazało się, że kierowca ciągnika ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 
– Policjanci na miejscu zastali przewrócony w rowie ciągnik oraz ciężarową scanię. Jak wynika z ustaleń mundurowych, 35 latek kierując scanią z naczepą widząc jadący przed nim ciągnik rolniczy zaczął wykonywać manewr wyprzedzania. Kiedy zjechał na lewy pas jezdni, kierowca ciągnika nie sygnalizując manewru, nagle skręcił w lewo w posesję wjeżdżając bezpośrednio przed maskę scanii. Obaj kierujący byli trzeźwi. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 28-letni kierowca ciągnika zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Zamościu posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat, do lutego 2022 roku – relacjonuje hrubieszowska policja. 

Oprac. na podst. hrubieszowska.policja.gov.pl
Fot. hrubieszowska.policja.gov.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy