Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Zderzenie z ciężarówką – ciągnik w rowie

Obrazek

Do groźnego zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym doszło na drodze wojewódzkiej nr 993. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik wraz z dołączoną przyczepą wylądował w przydrożnym rowie.

4 lipca 2018, 11:40
Wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej w okolicach miejscowości Nowy Żmigród w województwie podkarpackim. Na miejsce zdarzenia wysłano policjantów z wydziału ruchu drogowego KPP w Jaśle oraz podkarpackich inspektorów Inspekcji Ruchu Drogowego, którzy pomagali zabezpieczyć miejsce wypadku.

Na podstawie oględzin ustalono, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes, który jechał w kierunku Nowego Żmigrodu, uderzył w przyczepę ciągnika rolniczego, który w tym samym czasie skręcał na prywatną posesję. Siła uderzenia była na tyle duża, że zepchnęła zestaw transportowy do pobliskiego rowu. Policjanci ustalili, że główną przyczyną zdarzenia był źle przeprowadzony manewr wyprzedzania wykonany przez kierowcę ciężarówki i niezachowanie przy tym należytej ostrożności.

W wypadku ucierpiał 54-letni traktorzysta, który z obrażeniami trafił do szpitala w Jaśle.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policyjne postępowanie.

mm
źródło i foto: WITD Rzeszów


1 z 2
Zderzenie ciagnika z ciężarówką

Zderzenie ciagnika z ciężarówką

2 z 2
Zderzenie ciagnika z ciężarówką

Zderzenie ciagnika z ciężarówką

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)