Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Zginął w lesie pod kołami niezabezpieczonego ciągnika

Obrazek

Do tragicznego wypadku doszło w okolicach Diablej Góry w woj. warmińsko-mazurskim. Mężczyzna w czasie zrywki drzew zginął pod kołami ciągnika, który nieprawidłowo zabezpieczył.

Aneta Lewandowska21 marca 2018, 11:28
W Puszczy Boreckiej w gminie Kruklanki (woj. warmińsko-mazurskie) trwa rutynowa wycinka lasu. Pracujący przy zrywce drzew używają ciężkiego sprzętu, w tym traktorów. W ostatni poniedziałek, 19 marca, podczas pracy w lesie jeden z czterech obecnych na miejscu mężczyzn zginął pod kołami ciągnika, którym pracował.

Jak wstępnie ustaliła policja, 38-letni pracownik wysiadł z zatrzymanego na stromym podłożu ciągnika. Niestety nie zabezpieczył go tak jak należy i maszyna stoczyła się, przygniatając mężczyznę i przejeżdżając po nim.

– W wyniku rozległych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu — mówi Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP w Giżycku.

Na miejscu wypadku pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalając szczegółowe okoliczności wypadku, w którym zginął mieszkaniec Węgorzewa.

Właśnie zawitała do nas wiosna, a więc czas, w którym rolnicy wyjeżdżają na pola i częściej znajdują się w pobliżu maszyn. Nie pozwólmy, żeby nieuwaga przyczyniła się do utraty zdrowia lub życia.

Źródło: Gazeta Giżycka
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)