Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Zginął przygnieciony przez kombajn zbożowy marki Claas

Obrazek

Żniwa w naszym kraju już dobiegają pomału do końca. Jednak niestety czarna seria wypadków w rolnictwie z udziałem maszyn do zbioru zbóż nadal trwa. Tym razem śmierć na miejscu poniósł rolnik kierujący kombajnem zbożowym marki Claas.

Donata Kosicka6 sierpnia 2019, 14:24
Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem kombajnu marki Claas doszło w godzinach wieczornych w Siedlcach (woj. małopolskie, pow. nowosądecki). Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn podczas prac polowych kombajn przewrócił się. Operatorowi niestety nie udało się uciec i maszyna przygniotła go. Pomimo podjętej akcji ratunkowej, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Strażacy na miejscu zdarzenia pracowali nieustannie przez ponad 7 godzin. Ich działania polegały na postawieniu i usunięciu kombajnu z drogi i zakończyły się dopiero nad ranem następnego dnia. Jak wyglądała akcja usuwania kombajnu zobaczycie na zdjęciach poniżej.

Wystarczy chwila nieuwagi lub niepotrzebny pośpiech, żeby wydarzyła się tragedia. Niestety coraz częściej docierają do nas informacje o wypadkach w rolnictwie ze skutkiem śmiertelnym.

dkd
fot. OSP Siedlec


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)