Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Aplikacja Elvio jako pierwsza zsynchronizowana z nowym systemem IRZ Plus

Obrazek

Od początku tego roku sporo pisaliśmy o nowej wersji platformy IRZ Plus, z którą po uruchomieniu przez ARiMR rolnicy mieli sporo kłopotów. Usuwanie usterek trochę trwało, ale intensywnie działali nie tylko informatycy z Agencji lecz także doradcy z firmy Agraves, którzy jako pierwsi w Polsce zsynchronizowali nową wersję IRZplus z Elvio -  zewnętrznym programem do zarządzania gospodarstwem rolnym.

Bartłomiej Czekała28 lutego 2023, 18:00

Korzystanie przez rolników z zewnętrznych programów, aplikacji i systemów wspomagających zarządzanie gospodarstwem rolnym to już niemal konieczność. W natłoku nowych przepisów, wymogów, zobowiązań i pracy, którą trzeba wykonać każdego dnia łatwe w obsłudze i funkcjonalne narzędzia potrafią rolnika odciążyć i usprawnić nie tylko konieczną do wykonania pracę, ale i ułatwić podejmowanie codziennych decyzji.

Zewnętrznych aplikacji do zarządzania produkcją zwierzęcą jest wiele i pozwalały one dzięki synchronizacji z IRZ Plus na wprowadzania zdarzeń dot. stada do systemu. Ale zmiana agencyjnego systemu wymusiła także zmiany w przepływie danych z tych aplikacji do nowego IRZ Plus. Twórcy wszystkich tych systemów mieli więc przed sobą spore wyzwanie i presję czasu.

Firma Agraves, której pracownicy są autorami Elviointeligentnego asystenta rolnika — pochwaliła się, że jako pierwsza w Polsce pokonała tę barierę i przywróciła synchronizację między swoim programem a nową wersją systemu IRZplus.

- Po usunięciu przez ARiMR większości błędów krytycznych, blokujących prawidłową rejestrację zdarzeń, przywróciliśmy możliwość ich bezpośredniej wysyłki z Elvio do IRZplus. Wykorzystaliśmy w tym celu dedykowane przez ARiMR rozwiązania informatyczne, w którego poprawie przez producenta IRZplus braliśmy czynny udział. Dzięki temu odzyskaliśmy pełną funkcjonalność naszego mechanizmu automatycznych zgłoszeń i pobierania danych z aplikacji Agencji - wyjaśnia
Roman Zapała, szef Działu B+R w Agraves.

Jak deklaruje Zapała, z Elvio obecnie aktywnie korzysta kilkaset użytkowników, którzy dzięki łatwej obsłudze systemu 90% potrzebnej pracy mogą wykonać z poziomu swojego smartfona. 

oprac. bcz

Źródło: Agraves
Fot. AgravesPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)