Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Co nas czeka w w 2022 roku? Czy warto ubezpieczać uprawy rolnicze? Rolniczy temat, odc. 9

Ostatnie lata były bardzo trudne w rolnictwie. Niekorzystne czynniki pogodowe wpływały na obniżenie plonów i dochodów gospodarstw rolnych. Pomoc państwa dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe byłą często niewystraczająca.

Bartłomiej Czekała29 marca 2022, 15:37
Na polach już widzimy objawy suszy rolniczej. Po opadach z okresu zimowego nie ma już śladu z uwagi na silne wiatry w styczniu i lutym oraz brak opadów deszczu w ostatnich tygodniach. W prognozach pogody na najbliższe tygodnie też konkretnych opadów atmosferycznych nie widać. W ostatnich latach mieliśmy sporo huraganów, opadów gradu i deszczy nawalnych.

Zmniejszone przez klęski żywiołowe plony oznaczają dla rolników kolejne kłopoty, a dla konsumentów - w kontekście trwającej wojny Ukrainy z Rosją i kryzysu żywnościowego - drastyczny wzrost cen żywności.

Czy wobec tego warto zabezpieczyć się przed utratą plonów i dochodów w tym sezonie? Czego możemy się spodziewać w przebiegu pogody tej wiosny?


O tym w kolejnym odcinku programu "Rolniczy temat" rozmawiam z Krzysztofem Mrówką, dyrektorem Departamentu Ubezpieczeń Rolnych Generali Agro. Zapraszam do oglądania!

Nie znasz jeszcze top agrar Polska? Zamów bezpłatny egzemplarz na próbę prosto do Twojego domu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)