Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Czy 1 listopada sklepy będą otwarte?

Obrazek

We wtorek 1 listopada będziemy, jak co roku obchodzić Święto Zmarłych. Czy sklepy będą otwarte 1.11.22 w Dzień Wszystkich Świętych?

Natalia Marciniak-Musiał22 października 2022, 05:00

W tym roku Wszystkich Świętych (1.11.2022) wypada we wtorek. Mimo, że jest to środek tygodnia, to Święto Zmarłych jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego zamknięte będą zakłady usługowe, takie jak fryzjerzy, salony kosmetyczne czy banki. A co ze sklepami?

Co jest otwarte 1 listopada?

1 listopada sieci handlowe takie jak Biedronka, Lidl, Auchan oraz Netto będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nie zrobimy nigdzie zakupów. W dniu Wszystkich Świętych działać będą między innymi:

  • stacje benzynowe,
  • apteki i punkty apteczne,
  • placówki handlowe zlokalizowane w punktach hotelowych,
  • placówki zajmujące się handlem kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach,
  • sklepy, w których handel jest prowadzony bezpośrednio przez właścicieli,
  • kwiaciarnie, cukiernie, lodziarnie,
  • sklepy znajdujące się na dworcach i lotniskach.

Dni wolne od pracy w 2022 roku. Kiedy jeszcze sklepy będą zamknięte?

Do końca 2022 roku pozostały cztery dni ustawowo wolne od pracy. Oprócz najbliższego, wypadającego w uroczystość Wszystkich Świętych, są nimi:

  • 11 listopada (piątek) - Święto Niepodległości,
  • 25 grudnia (niedziela) - pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia,
  • 26 grudnia (poniedziałek) - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
Jak podaje portal dlahandlu.pl jednym z niewielu sklepów czynnych 1 listopada będzie Żabka. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach i w aplikacji Żappka oraz na stronie internetowej. Warto pamiętać, żeby zakupy zrobić wcześniej, żeby w tym dniu, nie zawracać sobie głowy takimi sprawami. 
1 listopada obowiązują podobne zakazy handlu jak w niedzielę i otwarte będą jedynie placówki mają prawo działać poza ograniczeniami. 

oprac. Natalia Marciniak-Musiał

fot. envatoPicture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)