Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Grupa Azoty zwiększa produkcję nawozów. Których?

Obrazek

 

Dzięki spadkom cen gazu na europejskim rynku Grupa Azoty zamierza zwiększyć produkcję nawozów i chemikaliów w jednym ze swoich zakładów. Jakich nawozów będzie więcej na rynku?

Dorota Kolasińska2 czerwca 2023, 15:04

Grupa Azoty od 1 czerwca br. rozpoczęła dociążanie instalacji produkcyjnych, będzie dążyć do osiągnięcia pełnych mocy produkcyjnych w najbliższym czasie. Jednak to nie koniec zmian w spółce, gdyż z kolei w Grupie Azoty ZAK rozpocznie się planowany, coroczny postój remontowo-serwisowy.

- W związku z korektą cen na europejskim rynku gazu w ostatnich tygodniach maja 2023 r. oraz prognozami w obszarze popytowym spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty zwiększają poziomy produkcji na swoich instalacjach. Nasze spółki reagują na zmiany rynkowe i podejmują aktywne działania w celu dostarczania konkurencyjnych produktów na rynek, co powinno znaleźć pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych kolejnych miesięcy – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Grupa Azoty zlokalizowana w Puławach zwiększy produkcję nawozów i chemikaliów – w tym saletry amonowej (PULAN®), roztworu saletrzano mocznikowego (RSM®) i mocznika z przeznaczeniem na płynne roztwory (RSM® oraz NOXy®). Z kolei jak podaje największy producent nawozów w Polsce w instalacjach Grupy Azoty S.A. w Tarnowie moce produkcyjne zostaną przywrócone do dnia 27 czerwca br., niezwłocznie po zakończeniu corocznych, planowanych prac remontowo-serwisowych.

Jakie ceny nawozów?

W ostatnich dniach ceny nawozów mocno spadły i jest szansa na dalsze spadki. W ostatnim cenniku AgroChem Puławy zaszły duże zmiany.

Wszystkie aktualne informacje dotyczące rynku nawozów i cen znajdziesz na naszej stronie topagrar.pl

oprac. dkol na podst. Grupa Azoty
Fot. Kolasińska


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)