Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Josef Stangl: czy można połączyć pielenie z opryskiwaniem?

Podczas Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu red. Jan Beba miał okazję porozmawiać z Josefem Stanglem z firmy Horsch o tym, czy można jednocześnie wykonywać oprysk i pielić, mimo, że obydwa zabiegi wymagają niemałej precyzji. Jak tego dokonać w dużym gospodarstwie?

Karol Pomeranek17 grudnia 2022, 06:04
Czy można połączyć pielenie z opryskiwaniem w sytuacji, gdy oprysk wymaga dużej wydajności, a pielnikiem poruszamy się z mniejszą prędkością? Jak to zrobić w dużym gospodarstwie? Pytał Josefa Stangla z firmy Horsch red. Jan Beba. 
– W ubiegłym roku wprowadziliśmy na rynek pielnik Transformer. Wydajność każdego pielnika jest uzależniona tylko od jego szerokości roboczej, bo prędkość robocza nie może być duża, szczególnie gdy chcemy pracować blisko rzędów roślin. Dlatego proponujemy, aby w pierwszej kolejności standardowym opryskiwaczem wykonać oprysk pasowy – przy nieco większej szerokości pasów – dzięki czemu elementy pielnika nie muszą pracować bardzo blisko chronionych roślin i można wtedy szybciej pracować pielnikiem. 
Na co musimy zwrócić uwagę, kiedy chcemy stosować hybrydową mechaniczno-chemiczną ochronę roślin?
Co na to i pozostałe pytania odpowiedział Josef Stangl? Obejrzyj koniecznie cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)