Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Prace melioracyjne i drenarskie – są spółki wodne, które prężnie działają

Melioracja to zabiegi mające na celu trwałe polepszenie rolniczych zdolności produkcyjnych gleb. Dzięki drenom i rowom nawadniającym, w okresach mokrych usuwany jest nadmiar wody, którą jednocześnie można zatrzymać w okresach suszy.

18 września 2019, 09:17
Za właściwą meliorację odpowiadają spółki wodne. Niestety, rolnicy często nie chcą na nie płacić składek, bo nie widzą efektów ich działalności. Wiele spółek wodnych zbankrutowało lub zawiesiło działalność.

Podobnie było ze spółką wodną z Wołczyna. Ale po zmianie zarządu przed pięciu laty wszystko się zmieniło. Spółka nie tylko sprawnie dba o utrzymanie rowów i urządzeń, ale i inwestuje w sprzęt. Odwiedziliśmy Samodzielną Miejsko-Gminną Spółkę Wodną w Byczynie podczas pierwszego dnia udrażniania drenów nową maszyną.

O przebiegu prac melioracyjnych i drenarskich opowiadają: Kazimierz Morawiec, prezes Samodzielnej Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Byczynie oraz Marian Weiler z firmy Brochard Polska z Wałcza.

ZOBACZ REPORTAŻ!


Autor i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)