Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Prąd ze Słońca – komu się opłaci?

Obrazek

Produkcja energii elektrycznej na własne potrzeby to dobry sposób na obniżenie rachunków. Teraz można skorzystać ze specjalnego dofinansowania na takie instalacje w gospodarstwie.

Grzegorz Ignaczewski8 września 2019, 08:00

W lipcu ruszył nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w produkcję energii ze źródeł odnawialnych w ramach programu Agroenergia. Fundusze na jego realizację – jak na razie skromne – 200 mln zł – pochodzą ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Tylko dla indywidualnych

Z pomocy w ramach Agroenergii mogą korzystać wyłącznie rolnicy indywidualni. Za rolnika indywidualnego uważa się w tym przypadku osobę fizyczną, która jest właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych, wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.Więcej o szczegółach dofinansowania oraz korzyściach inwestycji przeczytacie we wrześniowym numerze „top agrar Polska” od str. 40. Zapraszam do lektury!Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)