Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Przyszłość żywności i rolnictwa w UE– spotkanie na szczycie w Brukseli

Obrazek

Ministrowie rolnictwa krajów członkowskich Unii Europejskiej spotkali się dziś w Brukseli by porozmawiać na temat Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku, unijnej strategii dotyczącej biogospodarki oraz produkcji i importu białka niezbędnego do produkcji zwierzęcej.

Bartłomiej Czekała19 lutego 2018, 17:49
Po spotkaniu Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa szef polskiego resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel mówił o rezultatach dzisiejszych rozmów na unijnym szczycie.

– Jeżeli chodzi o Wspólna Politykę Rolną, to po półrocznej debacie nad komunikatem Komisji Europejskiej, większość spraw jest już uzgodniona.  Udało się porozumieć w sprawie zabezpieczeniu środków na WPR, aby nie były one mniejsze – to był postulat ministrów. Polska deklaruje zwiększenie składki i jest to rozważane przez polski rząd – mówił minister Jurgiel.

Szef resortu rolnictwa dodał, że została też poparta sprawa konwergencji, ale jej wysokość będzie zależała od kopert, które zostaną ustalone w maju przez Radę Europejską. Doprecyzował, że chodzi tu o wysokość środków, które Komisja Europejska przeznaczy na Wspólną Politykę Rolną po 2020 roku.

– Uważam, że współpraca w ramach Rady Ministrów Agrifish jest dobra. W zasadzie wszystkie państwa członkowskie popierają kierunek dotyczący kształtu Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku. Pozostaje tylko do ustalenia kwestia jej finansowania – mówił Krzysztof Jurgiel.

Obejrzyj całą wypowiedź polskiego ministra rolnictwa po spotkaniu Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (AGRIFISH).Źródło: European Council

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy