Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

RHD: Czy kasa i terminal płatniczy są obowiązkowe?

Obrazek

Nasz czytelnik jest czynnym podatkiem w gospodarstwie rolnym i planuje założyć RHD. Czy obowiązkowy jest zakup kasy fiskalnej online oraz terminalu płatniczego?

Roman Włodarz5 maja 2023, 08:00

Pytanie Czytelnika: RHD: Czy kasa i terminal płatniczy są obowiązkowe?

Jestem podatnikiem czynnym w gospodarstwie rolnym i chcę założyć RHD. Czy muszę kupić kasę fiskalną online i terminal płatniczy?

Odpowiedź Eksperta: Obowiązek rejestracji dotyczy każdego czynnego podatnika VAT, po przekroczeniu konkretnej kwoty sprzedaży.

Obowiązek rejestracji na kasie dotyczy każdego czynnego podatnika VAT, który prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych – po przekroczeniu kwoty sprzedaży 20 tys. zł, licząc od początku danego roku. Od 1 stycznia br. jest obowiązek wymiany dotychczasowych kas rejestrujących na kasę fiskalną online i taką też Czytelnik musi kupić. Natomiast minister finansów postanowił odroczyć termin obowiązku integracji kas rejestrujących online z terminalami płatniczymi do końca 2024 r. Jednak przepisów ustawy Prawo przedsiębiorców w zakresie terminali płatniczych nie stosuje się do działalności rolniczej.
Roman Włodarz
Fot: envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Roman Włodarz
Pozostałe artykuły tego autora

Ten artykuł pochodzi z wydania 05/2023

czytaj więcej

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)