Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

V. Międzynarodowa Konferencja Energetyka, Środowisko, Rolnictwo [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Obrazek

W Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów trwa V. Międzynarodowa Konferencja: Energetyka, Środowisko, Rolnictwo. Zachęcamy do oglądania transmisji tego wydarzenia, nad którym patronat medialny objęła m. in. nasza redakcja.

Bartłomiej Czekała21 października 2022, 10:01

Obecni na tej konferencji są przedstawiciele resortu gospodarki, organizacji pozarządowych, branżowych i środowisk naukowych, a także samorządowcy, politycy i przedsiębiorcy, którzy podyskutują o zielonej energii będącej przyszłością wsi oraz efektywności energetycznej obszarów wiejskich w Polsce. Wprowadzenia w tematykę konferencji dokonają Kadri Simson, komisarz ds. energii UE, oraz prof. Jerzy Buzek (na zdjęciu), przewodniczący rady programowej Fundacji EFRWP, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego.

W programie konferencji przewidziane są dwa panele tematyczne.

Panel I: Samowystarczalność energetyczna obszarów wiejskich

W ramach pierwszego panelu omówione zostaną możliwości wsparcia energetyki odnawialnej, a w szczególności biogazowni w zakresie polityki energetycznej na terenach rozproszonych w Polsce. W obliczu widma kryzysu energetycznego w Europie po agresji Rosji na Ukrainę, wspieranie rozwoju odnawialnych źródeł energetycznych jest jednym z najistotniejszych zagadnień, dla których należy szukać pilnych, a zarazem efektywnych rozwiązań.

 

W panelu wezmą udział:

·         Henryk Kowalczyk – wicepremier RP, minister odpowiedzialny za rolnictwo i energetykę na obszarach wiejskich

·         Norbert Lins – przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi (AGRI)

·         Teresa Czerwińska – wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego

·         Jerzy Buzek – przewodniczący Rady Programowej Fundacji EFRWP, członek komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE

·         Narcis de Carreras Roques – prezes GD4s

 

Panel II: Doświadczenia w zakresie realizacji inwestycji OZE na obszarach wiejskich

Tej kwestii poświęcony będzie drugi panel. Towarzyszyć mu będzie dyskusja ekspercka o doświadczeniach przedsiębiorców i inwestorów w obszarze realizacji przedsięwzięć OZE w Polsce – od etapu projektowania i realizacji do użytkowania przedmiotowych instalacji. Poruszony zostanie również temat perspektywy intensyfikacji wsparcia i rozwoju tej gałęzi energetyki w obliczu obecnej sytuacji gospodarczej.

Dyskutować o tym będą zaproszeni goście:

 

·         Grzegorz Brodziak – prezes zarządu Goodvalley AGRO S. A.

·         Krzysztof Dziaduszyński – członek zarządu PAK PCE Fotowoltaika Sp. z o.o.

·         Marcin Laskowski – prezes zarządu PGB Inwestycje Sp. z o.o.

·         Ryszard Pawlik – doradca parlamentarny Jerzego Buzka, posła do PE

·         Mateusz Balcerowicz – dyrektor Departamentu Innowacji w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

 

„Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” to cykl prestiżowych konferencji poświęconych problematyce bezpieczeństwa energetycznego, środowiska naturalnego oraz rolnictwa w kontekście rozwoju obszarów wiejskich w Polsce oraz Unii Europejskiej. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Agro Promotion.oprac. bcz

Fot. BujoczekPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)