Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Zmiany VAT dla rolników już w toku

06.02.2018

Drukuj

Zmiany VAT dla rolników już w toku

Artykuł dostępny

Dziś w Perzycach k. Krotoszyna zaczęliśmy noworoczną turę seminariów VAT dla Czytelników top agrar Polska. Duże zainteresowanie rolników wzbudza fakt, że tego roku podatnicy czynni VAT będą mieli obowiązek składania Jednolitego Pliku Kontrolnego co miesiąc, nawet jeśli podatek rozliczają kwartalnie. To prawdopodobnie jest przygotowanie do wprowadzenia do obrotu gospodarczego obowiązku stosowania faktur elektronicznych.

r e k l a m a– Urząd skarbowy będzie chciał mieć pełny wgląd w zdarzenia gospodarcze, również w gospodarstwach rolnych – uważa Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, nasz ekspert VAT.

Pojawia się też obowiązek tzw. split payment (płatność rozdzielona). Płatność za nabyty towar lub usługę jest dokonywana w taki sposób, że zapłata odpowiadająca wartości sprzedaży netto jest płacona przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy dostawcy, lub jest rozliczana w inny sposób, natomiast pozostała zapłata odpowiadająca kwocie podatku od towarów i usług, jest płacona na specjalny rachunek bankowy dostawcy – rachunek VAT. W ten sposób następuje podział kwoty należnej dostawcy. Przepisy regulujące to zagadnienie miały zacząć obowiązywać od kwietnia 2018 r.

Zobacz film

Zmiany VAT dla rolników już w tokuO nowościach VAT mówimy na redakcyjnych seminariach VAT, które zaczęliśmy na jesieni 2017. Odwiedziliśmy Płońsk k. Warszawy, Łomżę w woj. podlaskim i Brzozie k. Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim. Dziś przyjechaliśmy do Perzyc k. Krotoszyna w woj. wielkopolskim.Mamy jeszcze ostatnie miejsca na jutrzejsze seminarium w ODR Łosiów w woj. opolskim. Zaczynamy o 10.00, czas szkolenia z przerwą na posiłek do 15.00. Rejestracja online (KLIKNIJ TUTAJ), lub tuż przed wejściem na salę.

ZAPRASZAMY!Szeroko o VAT i o tym, jak dać sobie radę z nowymi przepisami fiskalnymi piszemy w naszym kwartalniku „top agroszef Premium”. KLIKNIJ TUTAJ

Polecane dla Ciebie:

article icon

Okres wczesnej ciąży – zagrożenia dla zarodka

Czytaj

Galeria zdjęć

Sala podczas naszego seminarium z VATu w Perzycach k. Krotoszyna była pełna.
Seminaria z VATu w Perzycach k. Krotoszyna.
Przybyli licznie na saminarium VAT rolnicy słuchali z zainteresowaniem. To była duża dawka potrzebnej wiedzy.
Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, nasz ekspert VAT

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii