Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Arcybiskup na kombajnie

Obrazek

Metropolita gdański zawitał do rodzinnej Bobrówki. Zamiast wypoczywać, arcybiskup aktywnie uczestniczy w żniwach.

Aneta Lewandowska10 sierpnia 2017, 14:34
Nie tylko rolnicy pracują w pocie czoła w czasie żniw. Czasami rodzina, na co dzień mieszkająca w mieście, przybywa z pomocą. Każda para rąk jest na wagę złota, a co dopiero para rąk, które potrafią obsługiwać duże maszyny…

Z pomocą swojej rodzinie w Bobrówce (pow. moniecki) przyjechał nie kto inny, jak arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Zamiast w gorących krajach, urlop spędza na gorącym Podlasiu.

Arcybiskup jest kombajnistą, posiada uprawnienia do pracy przy koszeniu. Podobno to nie jest całkiem niecodzienny widok - metropolita ma co roku pojawiać się w rodzinnej miejscowości i pomagać przy żniwach. Niestety, tego lata ma tylko dwa dni, by popracować na kombajnie.

– Wczoraj cały dzień spędziłem w polu na kombajnie. Pogoda sprzyjała. Nadal jest dużo pracy, a uprawy piękne. Niestety, już dzisiaj muszę wracać do Gdańska – powiedział mediom metropolita gdański.

Zdjęcia zrobione arcybiskupowi w czasie pracy pojawiły się na koncie twitterowym Episkopatu Polski. Za jego pośrednictwem metropolita pozdrawia rolników, błogosławi, życzy udanych i obfitych zbiorów. 
al na podst. EpiskopatNews
fot. EpiskopatNews


1 z 5
Arcybiskup na kombajnie

Arcybiskup na kombajnie

2 z 5
Arcybiskup na kombajnie

Arcybiskup na kombajnie

3 z 5
Arcybiskup na kombajnie

Arcybiskup na kombajnie

4 z 5
Arcybiskup na kombajnie

Arcybiskup na kombajnie

5 z 5
Arcybiskup na kombajnie

Arcybiskup na kombajnie

Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)