Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Czy azot mineralny można stosować w lutym? Za i przeciw.

Obrazek

W tym sezonie szczególnie ważne jest żeby na wiosnę jak najwcześniej dostarczyć roślinom azot w formie mineralnej.

dr Maria Walerowska28 lutego 2017, 12:04

Wielu rolników zastanawia się czy może zastosować nawozy azotowe już w lutym. W tym odcinku podpowiadamy, kiedy można to zrobić, a kiedy jest to niezgodne z przepisami.

Rozpatrzymy nie tylko kwestie prawne, ale także agrotechniczne. W tej kwestii ogromną rolę ogrywa forma azotu jaki zastosujemy w nawozie. Tej wiosny szczególnie słabo rozkrzewione zboża będą wymagały wczesnego podania azotu, który pobudzi u nich proces krzewienia. I to właśnie szczególnie tej wiosny powinna obowiązywać zasada, że to azot ma czekać na rośliny, a nie odwrotnie – nawet kosztem pewnych strat tego składnika.

Szczegóły w materiale filmowym poniżej – kliknij i oglądaj!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)