Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Kolejne spadki na giełdach

Obrazek

Tylko w ubiegły piątek na giełdach terminowych ceny kontraktów na zboża nieco podskoczyły, bowiem od początku bieżącego tygodnia notowania powróciły do spadków.

11 czerwca 2014, 18:03

Dotyczy to zarówno kukurydzy jak i pszenicy, giełd w Europie oraz za Oceanem. Powód – oczywiście zapowiedzi dobrych zbiorów, lepsza sytuacja pogodowa w USA oraz szans na zakończenie eskalacji przemocy we wschodniej Ukrainie. Zdaniem ekspertów, najbliższe dni nie przyniosą zmiany sytuacji, najbliższy raport USDA o zbiorach światowych w nowym sezonie raczej przyniesie poprawę prognoz, co może wywołać kolejne niepokoje inwestorów, którzy ostatnio dość intensywnie wyzbywają się pozycji długich na pszenicę i kukurydzę.

Przeceny na giełdach oraz mniejszy popyt na ziarno w kraju powodują spadki cen zbóż na krajowym podwórku. Obecnie jeszcze dobrze sprzedaje sie pszenica, kukurydza i pszenżyto, jednak ceny także powoli spadają. Najtrudniejszy zbyt jest w segmencie jęczmienia ozimego. Zbliżające się wielkimi krokami małe żniwa mogą pogłębić spadki. jbWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)