Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Małe żniwa na start. Jakie są ceny zbóż?

07.07.2017

Drukuj

Małe żniwa na start. Jakie są ceny zbóż?

Artykuł płatny

Pierwsze próby w jęczmieniu


Pierwsze kombajny w jęczmieniu ozimym można było zobaczyć wczoraj na polach m. in. w województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim, podkarpackim i na południu Mazowsza. Dziś maszyny z pól spędził front atmosferyczny z Niemiec, który przemieszczając się od rana na Wschód przyniósł opady deszczu prawie w całej Polsce. Ale gdy tylko powrócą wysokie temperatury rolnicy rozpoczną omłoty jęczmienia ozimego na dobre, bo ziarno w większości południowo-centralnych rejonów kraju jest gotowe lub prawie gotowe do zbioru.

W skupach spokojnie


Krajowe punkty skupu w większości dopiero przygotowują się do zakupów. Część z nich ma jeszcze nieczynne magazyny i nie skupuje nawet ziarna z poprzednich zbiorów, czekając aż omłoty tegorocznego jęczmienia ozimego rozpoczną się na dobre. Większość handlowców realizuje dotychczas zawarte kontrakty i rolnicy pozbywają się resztek zapasów z magazynów. Nie ma też znaczących zmian w cenach ziarna – stawki z początku tego tygodnia prawie nie uległy zmianie.

W tym tygodniu trwa jednak poszukiwanie ziarna kukurydzy – do kukurydzianych żniw jeszcze daleko i jeszcze wielu gospodarzy ma zapasy tego ziarna. Pośrednicy szukają dużych partii - od kilkuset do tysiąca ton – na eksport za nasza zachodnią granicę i do portów. Cena – loco podwórko sprzedającego i transportem kupującego – wynosi 690-700 zł/netto. Nie brakuje więc chętnych na transakcję, tym bardziej, że pieniądze na żniwa będą potrzebne.

Chcesz czytać cały artykuł? Zaloguj się!

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii