Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Ochrona pszenicy jak polisa - Program ochrony fungicydowej pszenicy

Program ochrony fungicydowej pszenicy warto układać tak, by na każdym etapie jej rozwoju celować w najważniejsze i najgroźniejsze choroby. Swoją propozycję przedstawia firma Osadkowski Sp. z o.o.

Jacek Daleszyński7 czerwca 2023, 14:53
– W naszym programie stawiamy na to, by nie powtarzać żadnej substancji w kolejnych zabiegach. To działanie mające na celu zminimalizować ryzyko pojawiania się odporności grzybów na substancje czynne. Każdy z zabiegów ma konkretne zadanie, dlatego w każdym znajdują się inne substancje – mówił podczas konferencji prasowej Marcin Kaczmarek, dyrektor działu doradztwa i rozwoju. W najważniejszym zabiegu T1 polecał skupienie się na podstawie źdźbła, co zapewniają cyprodynil i protiokonazol. W drugim zabiegu doradca poleca mieszaninę triazolu i karboksyamidu, a w trzecim mieszaninę dwóch triazoli, które wcześniej nie były stosowane. 
Zobacz rozmowę z Marcinem Kaczmarkiem!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)