Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Ochrona zbóż – Inatreq już w Europie

Obrazek

Corteva wprowadziła na rynek europejski swoje najnowsze rozwiązanie do walki z chorobami grzybowymi zbóż.

Jacek Daleszyński22 marca 2020, 08:00
Inatreq to nazwa handlowa nowej substancji czynnej, którą dziś Corteva zarejestrowała po raz pierwszy w Europie, a dokładnie we Francji. Substancja ma nowy mechanizm działania, należy do grypy pikolinamidów, a produkt wchodzący na rynek to Questar. Najważniejsze zadanie, jakie stoi przed nową substancją to zwalczanie septoriozy paskowanej liści (na zdjęciu), która zaczęła uodparniać się na inne substancje, przede wszystkim z grupy strobiluryn, karboksyamidów i triazoli. Widać w tym zakresie swoisty trend i niemal wyścig, bo chemiczni giganci postawili sobie za zadanie wynalezienie fungicydu, który w pierwszej kolejności ma zwalczać właśnie uodparniającą się septoriozę.

Sprzedaż Questara ma się rozpocząć we Francji pod koniec 2020 r. z przeznaczeniem na sezon 2021. Kolejne kraje europejskie, które mają się doczekać rejestracji nowej substancji to Wielka Brytania, Niemcy oraz Dania.

Inatreq chroni jednak nie tylko zboża, ale także... banany. Jego celem jest jedna z najgroźniejszych chorób atakujących ten gatunek, tzw. czarna smugowatość liści. W produkcie Kyventiq substancja wspomaga plantatorów w Panamie, Hondurasie, Gwatemali, Kolumbii czy Ekwadorze.

jd, fot. Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)