Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Pogotowie polowe TAP: Ruszyły żniwa! Jakie plony i sytuacja na polach?

Kombajny ruszyły już w zeszłym tygodniu w jęczmień ozimy. Czy susza i bardzo wysokie temperatury odbiły się na plonach? Zobaczcie najnowszy odcinek Pogotowia polowego, w którym relacja z Wielkopolskich pól. Obejrzymy także rzepak, pszenicę, buraki cukrowe i kukurydzę.

dr Maria Walerowska29 czerwca 2019, 18:01
Pierwsze informacje z małych żniw nie napawają optymizmem, aczkolwiek nie ma tragicznej sytuacji. Jęczmień ozimy, który jak zwykle poszedł na pierwszy rzut sypie o ok. 20% mniej, chociaż po majowych deszczach zapowiadało się, że plony mogą być znacznie wyższe. Średnio rolnicy zbierają od 5,5 do 7 t/ha. Aczkolwiek spory jest w ziarnie udział ziarna drobnego, pośladu.

Nie jest to dobra informacja dla tych, którzy mają plantacje nasienne. A jaka jest sytuacja w innych uprawach? Jakie szacunki zbiorów? Obejrzyjcie koniecznie najnowszy odcinek Pogotowia polowego, w którym odwiedzimy Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne w Brodach należące do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W tym odcinku rozmawiam z mgr inż. Edwardem Warychem, dyrektorem RGD w Brodach.

Zachęcam do oglądania!

ZOBACZ FILM!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)