Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Satelita wspomoże nawożenie

Obrazek

Zastanawiałeś się kiedyś, czy stosowane przez Ciebie nawożenie rzeczywiście jest efektywne? Można to sprawdzić, dzięki nowej aplikacji Grupy Azoty.

dr Piotr Łuczak12 czerwca 2017, 10:49

Grupa Azoty uruchomi pilotażowy program, informujący gospodarstwa rolne o zmianach w kondycji upraw na podstawie obserwacji satelitarnych. Udostępniana aplikacja umożliwi także bezpośrednią komunikację z rozsiewaczem precyzyjnym, gospodarowanie zasobami wodnymi w glebie, a nawet prognozowanie plonów. Aplikacja opierać się będzie na know-how firmy SatAgro, znanej Czytelnikom top agrar Polska z analiz satelitarnych plonów, które zamieszczamy, suto okraszone ciekawymi wykresami w naszym kwartalniku „top agroszef Premium”.


Weryfikacja stanu upraw bazuje na bezpośrednim dostępie do obserwacji satelitarnych NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej (program Copernicus), a także prywatnych operatorów. Komunikat Grupy Azoty podaje, że jej klienci-rolnicy będą mogli korzystać z narzędzi przetwarzających dane dotyczące poszczególnych pól uprawnych i pozwalających efektywnie zarządzać gospodarstwem. Aplikacja oferowana przez Grupę Azoty umożliwi zdalne monitorowanie rozwoju upraw, obserwowanie skutków pogody i zabiegów agronomicznych, a także analizowanie danych historycznych. 

 
Na podstawie danych GA opr. pł

Fot. firmowaPicture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)