Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Spłonęła stodoła i kombajn

Obrazek

W minioną niedzielę (czyli 15 października) nad ranem straż pożarna w miejscowości Opatów (w województwie świętokrzyskim) odebrała zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Adamów.

Aleksandra Galus17 października 2017, 12:02
Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze straży pożarnej okazało się, że pali się część warsztatowa i dach na budynku gospodarczym, natomiast wewnątrz znajdują się maszyny rolnicze. Niestety szybko zajął się również dach przyległej do budynku gospodarczego stodoły.

Zanim na miejsce przybyli strażacy mieszkańcy gospodarstwa zostali ewakuowani, a część maszyn rolniczych przeniesiona z miejsca zagrożonego rozprzestrzenianiem się pożaru. Jednak podczas ewakuacji troje mieszkańców odniosło obrażenia, w tym jeden trafił do szpitala.

Jak poinformowała straż pożarna, przybyłe na miejsce zastępy do gaszenia ognia w budynku użyły wody, natomiast do gaszenia znajdującego się wewnątrz kombajnu zbożowego piany ciężkiej. Po zakończonej walce z żywiołem, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych mocno zniszczonej konstrukcji dachu budynku gospodarczego, ponieważ groziła zawaleniem.

Udało się uratować pozostałą część dachu budynku gospodarczego oraz znajdujące się w niej maszyny rolnicze: dwie przyczepy, siewnik do zboża, opryskiwacz, budynek stodoły wraz ze składowanym w nim zbożem, oraz budynek mieszkalny przyległy do budynku gospodarczego.

Akcja ratownicza trwała 5 godzin i uczestniczyły w niej trzy zastępy z JRG PSP Opatów - 10 ratowników oraz OSP Rosochy, OSP Stodoły i OSP Brzezie – łącznie 14 ratowników.    ag, fot. asp. sztab. Sławomir Czerwik KP PSP Opatów

Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy