Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Uwolnij pszenżyto od miotły zbożowej

12.10.2017

Drukuj

Uwolnij pszenżyto od miotły zbożowej

Artykuł dostępny

Do wyboru określonego herbicydu potrzeba ustalić na polu właściwą fazę rozwoju zbóż oraz chwastów. Bez precyzyjnego wyznaczenia tych parametrów można uszkodzić młode rośliny lub nie osiągnąć właściwej skuteczność wykonanego zabiegu, a na poprawki czy późniejszą ochronę może nie będzie już okazji.

r e k l a m aObecnie na wielu polach wschodzi m.in. pszenżyto ozime. Jednym z bardziej uciążliwych chwastów tej grupy roślin jest miotła zbożowa, która już kolejny sezon była bardzo widoczna na polach także w trakcie żniw. W początkowej fazie nie wyrządza ona jeszcze wielkich strat, ale na starcie wegetacji stanowi już konkurencję o przestrzeń, wodę, światło i składniki pokarmowe, zwłaszcza osobniki rozwijające się w rzędzie roślin, gdzie jest dodatkowo mało widoczna.

Do zwalczania miotły zbożowej po wschodach pszenżyta do końca wegetacji jesiennej można stosować, m.in. Alister 162 OD w dawce 0,85–1 l/ha (od fazy trzech liści zboża), Expert Met 56 WG (0,35 l/ha, w fazie 1–3 liści), Komplet 560 SC (04–0,5 l/ha), Legato Plus 600 SC, Lentipur Flo 500 SC (2 l/ha, od fazy 3 liści), Protect Plus 600 SC (1,25–1,5 l/ha), Protugan 500 SC (2–2,5 l/ha, od fazy 3 liści), Snajper 600 SC (1,25–1,5 l/ha, od fazy 3 liści), czy Tolurex 500 SC (1,5 l, od fazy 3 liści).
[bie]

Polecane dla Ciebie:

article icon

Skup bydła: Popyt na żeńską połowę

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii