Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

V Forum Rolników i Agrobiznesu: Prof. Zuzanna Sawinska odpowiada na pytania z czatu

Podczas dzisiejszej debaty na zakończenie sesji Uprawa i Technika II nie udało się zadać pytań z czatu, specjalnie dla Was poprosiliśmy Panią Profesor Sawinską o odpowiedź na pytania dotyczące ochrony fungicydowej, które pojawiły się na czacie.

dr Maria Walerowska25 listopada 2020, 19:02
Na czacie pojawiło się wiele pytań, szczególnie dotyczących presji chorób jaka w tym roku wystąpiła jesienią w zbożach. Pytaliście, czy sens ma jeszcze zabieg nawet w grudniu przy dużej presji chorób i przy sprzyjających warunkach pogodowych, tzn. ociepleniu? Jakie warunki powinny panować przy zabiegach fungicydowych jesienią, jakie substancje wybrać i jaki odstęp czasowy powinien być przed ewentualnym przymrozkiem?

Pytaliście także o bardzo popularne substancje czynne jakimi są triazole i widmo ich niedalekiej oceny przez EFSA i ryzyko ewentualnego wycofania. Czy faktycznie mogą zniknąć? Koniecznie obejrzyjcie!


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)