Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

W tym roku zabieg na liść flagowy musi być wykonany szybciej

Stosunkowo chłodna zima, najzimniejszy kwiecień w XXI wieku, wybuch wegetacji z połowy maja, a potem przekropna pogoda – to wszystko powoduje, że z większą uwagą musimy podejść do ochrony zbóż. Rozmawiamy na ten temat z Panem Marcinek Kaczmarkiem – kierownikiem Działu Doradztwa i Rozwoju w firmie Osadkowski SA.

Tomasz Czubiński18 maja 2021, 10:08
Okazuje się, że nie na samych fungicydach można oprzeć technologię ochrony zbóż przed chorobami. W firmie Osadkowski SA od pewnego czasu testowane są biologiczne środki, które zapobiegać mają przed grzybami chorobotwórczymi. Na jednym z pól na Opolszczyźnie pszenica jest chroniona przed chorobami wyłącznie takimi preparatami.

Jak stosować takie środki, aby uzyskać pełną ich skuteczność? Jakie choroby mogą zagrozić zbożom pod koniec maja? Dlaczego w tym roku liść flagowy powinien być chroniony wcześniej? Odpowiedzi na te pytania padną w filmie. Zapraszamy!

tcz


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)