Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Zaprawa od Bayera o szerokim zakresie rejestracji

Obrazek

Jeszcze kilka lat temu, gdy pojawiały się nowe preparaty do ochrony roślin, miały one rejestrację w jednej, dwóch lub góra trzech uprawach. Tendencja jednak zmienia się i coraz częściej rejestrowane są środki o szerokim spektrum stosowania. Jednym z takich jest Redigo Pro 170 FS.

Tomasz Czubiński19 czerwca 2017, 22:01

Środek zawiera dwie substancje czynne: protiokonazol (z grupy triazoli) - 150 g/l i tebukonazol (także z grupy triazoli) - 20 g/l. Skład substancji jest wiec identyczny jak w znanej zaprawie Lamardor 400 FS. Inna jest jednak koncentracja i proporcje składników. Podczas gdy stosując Lamardor podajemy na 100 kg ziarna 5 g protiokonazolu i 3 g tebukonazolu to w Redigo Pro stosuje się na tę samą ilość ziarna 7,5-10 g protiokonazolu i 1-1,34 g tebukonazolu. Jak widać proporcje te zmieniły się na jeszcze większą korzyść protiokonazolu.

Zaprawa Redigo Pro ma bardzo szeroki zakres rejestracji. Można ją legalnie stosować we wszystkich zbożach: w pszenicy jarej i ozimej, jęczmieniu jarym i ozimym, w życie, w pszenżycie ozimym oraz w takich niszowych uprawach jak pszenica ozima twarda, owies czy pszenżyto jare.

Środek stosowany może być w dwóch dawkach. Firma Bayer rekomenduje go do zwalczania podstawowych chorób odnasiennych – głowni, pasiastości liści i śnieci w dawce 50 ml/100 kg nasion oraz w dawce o 1/3  wyższej (66,7 ml/100 kg ziarna) do zwalczania pleśni śniegowej zbóż i traw, pasiastości liści jęczmienia, plamistości siatkowej jęczmienia, zgorzeli siewek powodowanych przez różne grzyby w tym przez Fusarium. Zaprawianie wykonuje się w zaprawiarkach z dodatkiem 400-800 ml wody.

Wyniki badań jakie zaprezentowali specjaliści z firmy Bayer pokazują wyższą skuteczność środka niż dotychczasowa zaprawa oparta o te dwie substancje. Badania prowadzona na polach ze sztuczną inokulacją zarodnikami chorób odnasiennych, na wrażliwych odmianach oraz na polach o wysokie presji, np. fuzarioz.

Środek ma być pozycjonowany cenowo na atrakcyjniejszym poziomie niż zaprawa Lamardor. Będzie to więc zaprawa ze średniej półki cenowej. Preparat będzie dystrybuowany zarówno dla rolników indywidualnych, np. w opakowaniach od 1 l i do firm zaprawiających w wielkich opakowaniach.

tcz1 z 4
Głownia zwarta jęczmienia

Głownia zwarta jęczmienia

2 z 4
Iwona Krych otwiera spotkanie polowe Bayer

Iwona Krych otwiera spotkanie polowe Bayer

3 z 4
Prezentacja urządzenia do napełniania opryskiwacza EasyFlow M przez Michała Krysiaka z Bayer

Prezentacja urządzenia do napełniania opryskiwacza EasyFlow M przez Michała Krysiaka z Bayer

4 z 4
Dorota Muszyńska prezentuje wyniki badań zaprawy Redigo Pro

Dorota Muszyńska prezentuje wyniki badań zaprawy Redigo Pro

Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)