Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Zboża: niedobitki zwalcz wiosną

Obrazek

Rejestr środków jest dość obszerny jeśli chodzi o preparaty przeznaczone do wiosennego odchwaszczania zbóż. Popularne mieszaniny fabryczne oferują szerokie spektrum zwalczanych chwastów.

Jacek Daleszyński5 lutego 2020, 13:00
Podczas wiosennego odchwaszczania ozimin liczy się czas. Chwasty startują z wegetacją bardzo szybko, więc stają się szybko odporne na działanie herbicydów. Warunki jednak nie zawsze pozwalają na wjazd opryskiwaczem w pole, bo dodatkowo przeszkadzać może niska temperatura ograniczająca działanie chwastobójcze poszczególnych substancji.

Pomoże adiuwant

Do herbicydu zawsze warto dodać odpowiedni adiuwant, który poprawi jego działanie. Substancje pomocnicze ułatwiają pokrycie cieczą zwalczanych roślin i wnikanie substancji do komórek. Na rynku są też adiuwanty, które oprócz poprawy retencji herbicydów, wpływają również na odczyn i twardość wody. Warto pamiętać, że parametry te często w dużej mierze warunkują skuteczność preparatów. Etykiety niektórych herbicydów zawierają informacje, z jaką substancją pomocniczą można je łączyć. Warto się do nich stosować, bo to gwarantuje lepsze działanie herbicydu.

Poniżej uzupełnienie tabeli zawierającej zarejestrowane w zbożach herbicydy wiosenneWięcej o odchwaszczaniu zbóż ozimych na wiosnę przeczytasz w najnowszym, lutowym wydaniu „top agrar Polska”.jd, fot. Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)