Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Żniwa w Kombinacie Rolnym Kietrz, Top Farms Głubczyce i na Pogórzu Głubczyckim

W południowej części Opolszczyzny żniwa w pełni. Upalna pogoda sprawiła, że po 4-5 dniach przerwy spowodowanej opadami deszczu na polach zaroiło się od kombajnów.

Bartłomiej Czekała9 sierpnia 2020, 12:00
W Kombinacie Rolnym Kietrz praca wre bo do zebrania jest pszenica z areału trzech i pół tysiąca hektarów.

– Jesteśmy na półmetku zbiorów w Kombinacie. Oczywiście warunki atmosferyczne w tym roku są specyficzne jeżeli chodzi o okres wegetacji, bo czerwiec i lipiec w przypadku Kombinatu to jest ok 400 mm opadów, czyli ¾ rocznego opadu w 2 miesiące. Więc ma to swoje reperkusje jeżeli chodzi o całe żniwa i o plon – mówi Mariusz Sikora, prezes Kombinatu Rolnego Kietrz.

Na obfite opady deszczu podczas żniw narzekają także pracownicy Top Farms Głubczyce.

– Na polu warunki są trudne w tym roku. Kombajny się topią, transport się topi. Na każdym polu potrzebny jest duży traktor z liną, bo co chila trzeba kogoś wyciągać z błota –  mówi dr Marcin Markowicz z Top Farms Głubczyce.

Ale nie tylko obfity deszcz zapowiadał trudne żniwa. Rolnicy obawiali się dużych strat w plonach z powodu plagi gryzoni na polach. Czy te obawy okazały się słuszne? O tym opowiada Jan Bartoszewski, rolnik z Niekazanic.

Obejrzyj cały film!

Tekst: dr Mariusz Drożdż, Bartłomiej  Czekała.
Zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)