Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Bydło>Zdrowie bydła>

Konferencja w Polanicy odwołana

Obrazek

Konferencja w Polanicy Zdroju podzieliła losy wielu innych spotkań branżowych. Została odwołana ze względu na utrzymujące się zagrożenie ze strony COVID-19.

Marcin Jajor13 sierpnia 2020, 07:05
Jak informuje główny organizator imprezy w Polanicy Zdroju prof. Jan Twardoń z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w związku z nadal utrzymującą się groźną sytuacją epidemiczną w kraju Konferencja Naukowa w Polanicy Zdroju zostaje odwołana.

To duża strata dla całej branży. Impreza co roku gromadziła  bowiem dużą rzeszę specjalistów, praktyków i naukowców z dziedziny zdrowia zwierząt gospodarskich. Tegoroczne spotkanie miało być poświęcone najbardziej aktualnym problemom w zdrowiu i produkcji bydła mlecznego i mięsnego, w tym m.in. biegunkom u cieląt, synchronizacji rui, żywieniu krów mięsnych czy wpływie urządzeń udojowych na zapalenie wymienia.

Ostatnia edycja imprezy w 2019 roku dotyczyła okresu międzyciążowego u krowy. Specjaliści dyskutowali m.in. o tym czy można dopuszczalne jest wydłużenie tego okresu w przypadku najlepszych krów.

mj
Fot. Jajor

Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy