Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Zdrowie>

Zimą pamiętaj o wodzie!

Obrazek

W upalne dni często i w naturalny sposób po nią sięgamy. Kiedy zaczyna się jesień zapominamy o niej. A przecież ciało ludzkie składa się w 70% z wody. Od jakości tego, co pijemy może zależeć nasze samopoczucie.

29 listopada 2017, 14:16
Bez wody człowiek może przeżyć zaledwie kilka dni. Pijąc odpowiednią wodę mineralną wpływasz na kondycję organizmu i możesz niwelować różne dolegliwości, nie tylko w upały. Przed zakupem przeczytaj informacje o składnikach mineralnych na etykiecie.

Woda na stres i przemęczenie 


Kawa wypłukuje z organizmu magnez, który jest niezbędny do dobrego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Podobnie działa stres i stan niepokoju, które powodują nadmierne zużywanie minerału w procesie przekazywania impulsów nerwowych. Pij wodę, która zawiera minimum 50 mg/l magnezu, co pozwoli uzupełnić jego niedobory i spowoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego. Przy nadciśnieniu


Przy kłopotach z wysokim ciśnieniem istotne jest, by wybierać wody o jak najniższej zawartości sodu, ale jednocześnie takie, które zawierają wapń i potas, regulujące jego poziom. Kłopoty z trawieniem


Cierpiącym na nadkwasotę, zgagę, refluks, wrzody żołądka ulgę przyniesie woda z wodorowęglanami, które neutralizują kwas żołądkowy. Woda, która zawiera ich 1000 mg/l zadziała natychmiast. Pomoże nam strawić obfity posiłek i przy zatruciu alkoholowym. Wypróbuj specjalistyczne wody lecznicze, które stosuj według wskazań z etykiety. O tym, jakie jeszcze dolegliwości można niwelować pijąc odpowiednią wodę mineralną dowiesz się z listopadowego numeru top agrar Polska.


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)