Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Alternatywne źródła azotu – ograniczenie kosztów produkcji i wyższy plon [FILM]

Jednym z prelegentów seminarium ziemniaczanego był dr Marek Reich z firmy Chemirol. Odpowiedział na pytanie - jak ograniczyć azot, jednocześnie uzyskując znacznie wyższy plon ziemniaka?

Patrycja BernatJanusz Biernacki4 marca 2023, 12:00

— Panie doktorze wiadomo, że zmiany klimatu bardzo silnie wpływają na rolnictwo, jak firma Chemirol może pomóc rolnikom? — Janusz Biernacki.

Wzrost plonowania nawet o 6 ton

— Dzisiaj będę mówił o tym, jak możemy pomóc, tym bardziej w uprawie ziemniaka. Będę mówił o produkcie BlueN, który zawiera w swoim składzie bakterie Methylobacterium symbioticum i dostarcza roślinom azot. Azot z powietrza. Ekwiwalent, jaki możemy pokazać rolnikom z testów nie tylko polowych, ale i w doświadczalnictwie, to od 30 kg do nawet ponad 100 kg w zależności od uprawy. Dzisiaj będą pokazywał doświadczenia i ich wyniki prowadzone przez polskie instytucje naukowe, gdzie ograniczyliśmy od 30 do 35 kg azotu, a uzyskiwaliśmy wzrost plonowania nawet o 6 ton bulw, dobrego jakościowo handlowego surowca — dr Marek Reich.

Zobacz także: Seminarium ziemniaczane - Azot nie tylko z granuli

Produkt BlueN, który ma wesprzeć czy częściowo zastąpić działanie azotu, strategicznego składnika w działaniu plonotwórczym, jest niewątpliwym osiągnięciem.
Przy jego stosowaniu trzeba zachować pewne rygory i wymogi, co jest ważne i na co rolnicy muszą zwrócić uwagę? Zobacz nasz FILM! Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)