Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Belchim Crop Protection wprowadza nowy fungicyd do ochrony ziemniaków

Obrazek
Na rynku wkrótce pojawi się nowy fungicyd do ochrony ziemniaków dystrybuwowany przez firmę Belchim Crop Protection – Kunshi 625 WG. Jest to preparat produkowany przez japońską firmę ISK.
Tomasz Czubiński31 marca 2015, 12:43

Kunshi 625 WG to granulat do sporządzania zawiesiny. Wykazuje działanie powierzchniowe i wgłębne. Stosuje się go zapobiegawczo i interwencyjnie przed zarazą ziemniaka. Etykieta rejestracyjna produktu informuje, że preparat zabezpiecza też bulwy przed infekcją powodowaną przez sprawcę zarazy. Fungicyd zawiera dwie substancje:

  • fluazynam (związek z grupy pochodnych aniliny) – 375 g/kg (znany z takich preparatów jak np.: Altima 500 SC, Banjo 500 SC, Nando 500 SC, Zignal 500 SC i jedynym dotychczas środku dwuskłądnikowym: Banjo Forte 400 SC, ale zawierającym oprócz fluazynamy także dimetomorf);
  • cymoksanil (związek z grupy iminoacetylomoczników) – 250 g/kg (zawarty też np. w środkach: Dauphin 45 WG, Drum 45 WG, Sacron WG oraz w wielu środkach dwuskładnikowych z np. famoksatem czy mankozebem).

Zaleca się zacząć prowadzić zabiegi z chwilą sygnalizacji zagrożenia wystąpienia zarazy ziemniaka lub na odmianach wczesnych w okresie zwierania się roślin w międzyrzędziach a na odmianach późnych z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby w danym rejonie na odmianach wczesnych. W okresie bardzo dużej presji zarazy i szybkiego wzrostu roślin oraz warunkach pogodowych sprzyjających rozwojowi choroby zaleca się wykonywanie zabiegów w odstępach co 7 dni. W przypadku dużej presji choroby i warunkach pogodowych sprzyjających rozwojowi choroby zabiegi należy wykonywać co 7–10 dni. W przypadku niższej presji choroby zabiegi należy wykonywać co 10-14 dni. W sezonie wykonać maksymalnie 8 zabiegów przemiennie ze środkami zawierającymi substancje czynne o innym mechanizmie działania. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,4–0,5 kg/ha w 200–500 l/ha wody.
tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)