Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Drony do pracy w trudnych rejonach rolniczych

Obrazek

Trwają próby opryskiwania upraw dronami rolniczymi typu XAG. Służą one do opryskiwania plantacji w trudno dostępnym terenie dla maszyn rolniczych, np. w rejonach górzystych.

Janusz Biernacki13 października 2021, 12:45
Zarówno rolnicy, jak i duże gospodarstwa w krajach o górzystym krajobrazie, np. w Ameryce Południowej, poszukują alternatywy dla pracy ręcznej i maszyn naziemnych, które nie mają możliwości pracy w tych warunkach. W tym sezonie pokazy tego typu sprzętu zademonstrował partner XAG, firma MegaDrone, demonstrując opryskiwania dronami andyjskich plantacji ziemniaka (patrz foto otwierające). W tym eksperymencie przedstawiono wariant chemicznej ochrony roślin z wykorzystaniem czterech rozpylaczy i zbiornika o pojemności 16 l.
Przelatując nad kwitnącym łanem ziemniaka na wysokości 2 m, dron dostarcza krople cieczy roboczej na całe rośliny, bez efektu ich znoszenia i zagęszczania gleby. Zdaniem przedstawicieli firmy, urządzenie pozwala na efektywne i oszczędne zabiegi, zmniejszając zużycie środków o 30% i wody o 90%, przy zachowaniu wysokiej skuteczności zwalczania szkodników, czy chorób grzybowych. Dzięki tym parametrom użytkowym, rozwiązanie to ma również minimalny wpływ na środowisko naturalne.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)