Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Kiepska pogoda, ale dobre zbiory ziemniaków

12.10.2017

Drukuj

Kiepska pogoda, ale dobre zbiory ziemniaków

Artykuł dostępny

Najważniejszym regionem uprawy ziemniaka w Niemczech jest Dolna Saksonia. W tym landzie położonych jest 45% plantacji. Jak donosi Deutsche Bauernverband (DBV), Dolna Saksonia najbardziej ucierpiała od niesprzyjającej pogody. – Wiele pól jest całkowicie zalanych, dlatego nie można na nich przystąpić do kopania. Ziemniaki muszą wyschnąć zanim zostaną zmagazynowane. Chłodzenie i przewietrzanie mokrych bulw jest bardzo trudne – mówi Anni Neu z DBV.

r e k l a m aDobre nastroje

W innych północnych landach jest lepiej. – Ciągle możemy zbierać ziemniaki, ponieważ pola są suche. Bulwy są bardzo dobrej jakości – przekonuje z kolei dyrektor zarządzający firmy Agp Lübesse. Na razie wstrzymuje się przed ostateczną oceną tegorocznej kampanii. – Dopiero na końcu października będziemy w stanie powiedzieć, czy to był dla nas dobry rok.  

Także pracownicy firmy Prignitzer Potato & Fruit Company są w dobrych nastrojach. – Sezon zbiorów już się kończy. Tylko późniejsze odmiany zostały na polu – relacjonuje jeden z nich.
Do czasu nadejścia ulewnych deszczy obecny sezon był bardzo udany dla niemieckich plantatorów ziemniaka, szczególnie w Dolnej Saksonii. Plony oceniano tu nawet na 48,5 t/ha. W skali kraju z hektara zbierano średnio 45,4 t. 

Na dobrej jakości rodzime ziemniaki liczą handlarze oraz przemysł przetwórczy. Inaczej będą się zaopatrywać w ziemniaki w innych państwach – Francji, krajach Beneluxu bądź Wielkiej Brytanii, gdzie również spodziewane są wyższe niż przed rokiem plony – podaje DBV.
mk

Źródło: freshplaza.com 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Skup bydła: Popyt na żeńską połowę

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii