Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Maszynowe wsparcie – od pola do przetwórcy ziemniaków

Obrazek

Ziemniak oraz warzywa wymagają specjalistycznych maszyn i urządzeń od etapu sadzenia, do produktu finalnego przetworzonego w różnym stopniu. W branży ziemniaka mogą to być bulwy konsumpcyjne, frytki, chipsy, susz, czy skrobia techniczna. Stąd duża rola firm maszynowych i ich dystrybutorów na naszym rynku. Jedną z nich jest firma APH Polska, której partnerami jest kilka zagranicznych firm, o różnym profilu produkcji, od uprawy gleby, sadzenia, sortowania, nawadniania, po przechowalnictwo i przetwórstwo.

Janusz Biernacki25 marca 2022, 10:18
Misją firmy jest poprawa wydajność uprawy i produkcji ziemniaka, dostarczając i obsługując odpowiednią technologię u naszych klientów – mówił na webinarium ziemniaczanym Piotr Strzelecki, dyrektor zarządzający firmy APH. 
W grupie sadzarek APH Polska współpracuje z marką Midema, która oferuje rolnikom precyzyjne sadzarki automatyczne 2–8-rzędowe. W jej segmencie rynkowym są także dostępne kosze przyjęciowe, stoły separacyjne, przenośniki teleskopowe i taśmowe, czy napełniacze skrzyniopalet. Z kolei w segmencie uprawy gleby kooperatorem jest firma Baselier, oferująca profesjonalne kultywatory rotacyjne i bierne oraz ścinacze łętów.
– W zakresie nawadniania upraw APH dystrybuuje rozwiązania firmy T-L, w tym modele typu Pivos, charakteryzujące się bardzo oszczędnymi rozwiązaniami oraz systemy liniowe przęsłowe czy samobieżnych deszczowni szpulowych firmy Fasterholt – dodał prelegent.
Do zbioru bulw przeznaczone są kombajny marki Dewulf, które również można kupić za pośrednictwem firmy APH. Mogą to być zarówno kombajny samobieżne, jak i ciągnione jedno i dwurzędowe.
Niezwykle ważna działalnością w produkcji ziemniaka jest jego poprawne przechowywanie. W tym zakresie partnerem APH jest firm Omnivent, dostarczająca sprzęt i urządzenia do chłodzenia, wentylacji, nawilżania, czy kontroli atmosfery w przechowalni.
– APH Polska jest także dostawcą linii technologicznych dla producenta frytek, czy ziemniaka konfekcjowanego. Na etapie pakowania ważne jest porcjowanie i ważenie poszczególnych porcji bulw, w czym specjalizuje się kolejny nasz kontrahent – firma Manter – komentował rozmówca.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)