Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Mleko z… ziemniaków

Obrazek

Wiele rzeczy na świecie nas zaskakuje. Ta informacja jest zapewne jedną z nich, bo kto by się spodziewał, że będziemy pić wegańskie mleko z… ziemniaków.

Janusz Biernacki27 lipca 2021, 08:45
Wegańska marka mleczarska DUG z siedzibą w Szwecji promuje pierwsze na świecie mleko roślinne wyprodukowane na bazie ziemniaków. Nowe, opatentowane rozwiązanie, wg producenta, jest kremowe, dobrze się pieni i wszechstronne w zastosowaniu. Firma oferuje produkt w trzech smakach, określanych jako: Barista, Unsweetened i Original.

Produkt uzyskany na bazie ziemniaków zawiera także białko grochu, maltodekstrynę, błonnik z cykorii, olej rzepakowy i naturalne aromaty. Jest również wzbogacony witaminami, w tym D, B12 i kwasem foliowym. Wszystkie wprowadzone na rynek smaki nie zawierają laktozy, soi, glutenu i orzechów, co wyróżnia je spośród innych rodzajów mleka wegańskiego. Działa jak tradycyjne mleko pochodzenia zwierzęcego i można go używać do gotowania, pieczenia, a nawet tworzenia pianki do kawy latte. 
Mleko ziemniaczane tej marki charakteryzuje się bardzo niskim śladem węglowym, szacowanym na około 0,27 t do 0,31 kg CO2e/kg. Potrzebuje również znacznie mniej areału, w tym połowy ilości owsa potrzebnego do uprawy i produkcji alternatywnego mleka roślinnego pozyskiwanego z owsa. Z kolei pod względem zużycia wody, Dug zużywa jej  56 razy mniej niż mleko migdałowe
[bie; źródło: potato-news]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)