Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Nawożenie i ochrona ziemniaka uszyte na miarę

Obrazek

Piszemy m.in. o tym w najnowszym wydaniu kwartalnika Ziemniaki top agrar Polska (2/2021), który już niebawem trafi w Państwa ręce. Zajmiemy się nie tylko stonką ziemniaczaną, ale także mszycami oraz podamy najnowsze zalecenia przeciwko zarazie. Podpowiemy także, jak bilansować azot oraz inne makro- i mikroskładniki, aby uzyskać wysoki plon i jakość bulw.

11 maja 2021, 11:47

W tym numerze piszemy także m.in. o tym jak będzie kształtował się rynek i cena ziemniaka w najbliższej przyszłości. Nie zabraknie także cennych porad agrotechnicznych, jak uzyskać bulwy najwyższej jakości, bo tylko za takie możemy uzyskać zadowalającą cenę. Oznacza to, że trzeba odłożyć do lamusa utarte schematy nawozowe. Dziś stosowanie np. azotu nie powinno być dopasowane tylko do gatunku, jakim jest ziemniak, ale wręcz do odmiany. Podpowiadamy nie tylko, jak dobrze bilansować azot, ale także fosfor, potas, siarkę, magnez czy wapń, aby uzyskać bulwy najwyższej jakości.

W tym wydaniu Ziemniaków przedstawiamy nie tylko zalecenia ekspertów, ale także doświadczenia rolników. Znajdziecie Państwo m.in. reportaż, w którym plantator ziemniaka z woj. kujawsko-pomorskiego opowiada szczegółowo, kiedy, jakie składniki i ile ich podaje przez liść. Kolejny bohater z południa Wielkopolski podpowiada, jak dobrze wybrać deszczownię, a potem jakich błędów unikać przy jej stosowaniu.

Nie zabraknie także najnowszych zaleceń na ten sezon dotyczących ochrony przed zabójczym duetem chorobowym – zarazą i alternariozą oraz przed szkodnikami. Zajmiemy się także problemem szkodników – stonki ziemniaczanej i mszyc. Nie dość, że ubywa insektycydów, to cały czas wzrasta problem odporności tych szkodników. Podpowiadamy, jak zwiększyć skuteczność zabiegów owadobójczych.


Serdecznie zapraszam do lektury!Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)