Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Nowy insektycyd z firmy Bayer

Obrazek

W 2016 roku ma zostać zarejestrowany w Europie nowy insektycyd firmy Bayer. Jego obecna nazwa to Sivanto.

Jacek Daleszyński23 stycznia 2015, 10:14

Preparat ten uzyskał właśnie rejestrację w Stanach Zjednoczonych i ma służyć do zwalczania szkodników ssących w owocach i warzywach, przede wszystkim mszyc, skoczków, miodówek i mączlików. Z punktu widzenia polskiego rolnika cenna może okazać się rejestracja w ziemniakach.
Preparat zawiera substancję czynną flupyradifuron (200 g/l). Ma ona w roślinie działanie systemiczne i zwalcza zarówno osobniki dorosłe, jaki i larwy. Ze względu na swoją selektywność jest bezpieczna dla owadów zapylających i jak podaje producent może być stosowana nawet w okresie kwitnienia roślin. Preparat ponadto ma uzupełniać strategię anty odpornościową i przeciwdziałać osłabianiu działania insektycydów.
Po zarejestrowaniu preparatu w Europie należy się zapewne spodziewać zmian w etykiecie uwzględniających specyfikę upraw na naszym kontynencie.
jdPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)