Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Opóźnione sadzenie ziemniaków na Opolszczyźnie

Opolscy rolnicy powrócili do przerwanego przez pogodę sadzenia ziemniaków. 

25 kwietnia 2021, 08:54
Ci, co kilka czy kilkanaście lat temu zainwestowali w najnowocześniejszy sprzęt uprawowy pod uprawę ziemniaków przygotowali pole w marcu. 

Wahania cen ziemniaków i opłacalności ich produkcji spowodowały, że wielu drobnych producentów zrezygnowało z ich uprawy. Ci, co zostali na rynku, uprawiają ziemniaki przemysłowe i są przygotowani na ich przechowywanie i opróżnianie magazynów aż do początku lata. 

W tym sezonie większość gospodarstw wciąż posiada zapasy w magazynach. Z powodu niskiej ceny i nadprodukcji w ubiegłym roku areał pod uprawę w tym roku będzie mniejszy. 
W filmie udział wzięli:

Piotr Matejka - rolnik z Żelaznej
Tomasz Matejka - rolnik z Groszowic
Szymon Bryjka - rolnik Jarnołtowa

Obejrzyj poniżej relację opolskich rolników!
Tekst, zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)