Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Pierwsza odmiana ziemniaka z firmy Bejo

20.04.2017

Drukuj

Pierwsza odmiana ziemniaka z firmy Bejo

Artykuł dostępny

Odmiana Oliver F1, bo o niej mowa jest owocem programu hodowlanego True Potato Seeds (TPS)charakteryzuje się lekko mączystymi bulwami, gładką skórką i, co podkreślają hodowcy, bardzo dobrym smakiem. Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że odmiana może być uprawiana bezpośrednio z nasion, a nie z sadzeniaków. Plon handlowy ma być osiągany w jednym roku. Szef działu hodowli Bert Schrijver podkreśla, że nasiona nowej odmiany są wolne od chorób i dzięki temu rośliny mają zapewniony zdrowy start wegetacji. Miały to udowodnić testy polowe u holenderskich rolników, które odbywały się przez ostatnie kilka lat.

r e k l a m aZdrowotność roślin uprawianych z nasion ma być szczególnie istotna dla regionów Afryki, Azji i Ameryki Środkowej, w której uprawia się ziemniaki z bulw i gdzie często długa i czasochłonna droga ich dystrybucji powoduje drastyczny spadek zdrowotności sadzeniaków. Bejo chce swoją nową odmianę pozycjonować właśnie w takich rejonach, gdzie szybki dostęp do sadzeniaków jest utrudniony. Odmiana będzie jednak testowana także w niektórych krajach Europy.
W programie TPS badane są kolejne odmiany ziemniaków.

jd, zródło: Bejo

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii