Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Po ile będą ziemniaki – prognozy rynkowe

Obrazek

Na tegoroczne ceny ziemniaków wpływ ma nie tylko susza i pandemia, ale skutki tych niekorzystnych wydarzeń. Chodzi głównie o brak rąk do pracy w wielu miejscowościach oraz zawirowania ze sprzedażą do restauracji i cateringu.

Tomasz Czubiński1 czerwca 2020, 19:37
Jakich tendencji rynkowych zatem możemy się spodziewać? Najwyższy czas zaplanować strategię sprzedaży. Czy przetwórcy na frytki i chipsy oraz na skrobię wywiążą się z zobowiązań? Po ile będzie ziemniak ponad kontraktowy?

Okazuje się, że każda grupa technologiczna ziemniaka rządzi się innymi prawami, tak jak inny jest ich rynek. Wypowiedzi na ten temat padały podczas naszego seminarium ziemniaczanego w Licheniu starym, na krótko przed pandemią. Poglądy te zweryfikowaliśmy po światowym lock-oucie. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w wiosennym wydaniu kwartalnika "Ziemniaki".

Ponadto w bieżącym numerze kwartalnika:
  • Czy uprawa ziemniaka w systemie eko jest opłacalna?
  • Jak nawozami poprawić jakość bulw?
  • Dawki i terminy podawania mikroelementów
  • Przegląd rynku nawozów dolistnych dla ziemniaka
  • Skuteczność fungicydów na zarazę wg międzynarodowej niezależnej oceny EuroBlight
  • Jak walczyć ze stonką w tym uodpornioną
  • Mszyce jako wektory wirusów i sposoby na nie
  • Jakie dobrać rozpylacze do ochrony ziemniaka na plantacji?
  • Jak skutecznie nawadniać ziemniaki?


Kwartalnik dostępny jest z prenumeratą "top agrar Polska". Aby go zamówić wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie (tel. 61 86 90 690) lub przez agrarsklep.pl. Można zamówić kwartalnik także bez prenumeraty. Dla klientów PWR mamy specjalne rabaty.


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)