Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Trzy nowe odmiany ziemniaka w Krajowym rejestrze

Obrazek

Pod koniec stycznia br. odbyło się pierwsze posiedzenie w trybie online Komisji ds. Rejestracji odmian ziemniaka w kadencji 2022–2025.

Janusz Biernacki2 lutego 2022, 16:40
Posiedzenie Komisji poprzedziło spotkaniem online z przedstawicielami jednostek zgłaszających odmiany i zaproszonymi użytkownikami odmian ziemniaka, na którym mieli oni możliwość przedstawienia swoich uwag oraz dodatkowych informacji i argumentów w odniesieniu do odmian ziemniaka, będących przedmiotem opiniowania przez Komisję.
W trakcie posiedzenia Komisja m.in. pozytywnie zaopiniowała wpisanie do Krajowego rejestru trzech nowych odmian ziemniaka:
  • Karat – odmiana skrobiowa, średnio wczesna, o dużej zawartości skrobi. Zgłaszający: Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka z siedzibą w Strzekęcinie
  • Lenka – odmiana jadalna bardzo wczesna. Typ konsumpcyjny ogólnoużytkowy do lekko mączystego, o dobrym smaku, zalecana do uprawy na bardzo wczesny zbiór. Zgłaszający: Hodowla Ziemniaka Zamarte – Grupa IHAR
  • Meluzyna – odmiana jadalna średnio wczesna. Typ konsumpcyjny ogólnoużytkowy do sałatkowego, o przeciętnym smaku. Zgłaszający: Hodowla Ziemniaka Zamarte – Grupa IHAR.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)