Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Wszystko o uprawie ziemniaka – top agrar Polska zaprasza na seminarium!

Obrazek

Już 22 lutego zapraszamy na Seminarium Ziemniaczane top agrar Polska do Opieszyna pod Wrześnią. Podczas szkolenia dowiesz się wszystkiego o nawożeniu, ochronie i optymalnym międzyplonie pod ziemniaki oraz jak je uprawiać, by na nich zarabiać.

dr Maria WalerowskaPaulina Janusz-Twardowska18 lutego 2023, 07:00

Uprawa ziemniaka kosztuje coraz więcej. Aby plony przyniosły zakładany zysk potrzeba wręcz zegarmistrzowskiej precyzji, począwszy od przygotowania gleby, doboru nawozów, ale też rozplanowania całego płodozmianu czy międzyplonów. Kluczowy jest dobry start ziemniaka, dlatego nasi eksperci-praktycy, podpowiedzą, jakich błędów uniknąć podczas przygotowania gleby i sadzenia.

Jak ograniczać nakłady na nawozy z głową, aby nie zmniejszyć swoich plonów?

W ostatnim roku jednym z najdroższych elementów uprawy wszystkich roślin było nawożenie. Rolnicy zaczęli więc szukać oszczędności w tym zakresie. Jednak, jak ograniczać nakłady na nawozy z głową, by nie zmniejszyć swoich plonów? Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że oszczędności w nawożeniu nie oznaczają rezygnacji z dokarmiania roślin. Przy wysokich cenach nawozów musimy bardziej ukierunkować się na zwiększenie ich efektywności. Jak to skutecznie zrobić? Ten temat podczas Seminarium Ziemniaczanego rozpracuje szczegółowo Max Erath – niezależny ekspert N.U. Agrar. Specjalista będzie też mówił, jak prawidłowo ułożyć płodozmian z ziemniakiem i jak dobrać odpowiedni międzyplon pod jego uprawę. Przed najczęściej popełnianymi błędami podczas przygotowania gleby oraz sadzenia ziemniaków przestrzegać będzie Karol Piekutowski z Farm Frites Polad Dwa. Niedociągnięcia na tym etapie mogą rzutować bowiem na cały sezon agrotechniczny.

Z kolei metody odchwaszczania ziemniaczanych plantacji w trudnych warunkach i w obliczu kurczącej się liczby dostępnych substancji czynnych przedstawi dr Janusz Urbanowicz z IHAR w Boninie. Odchwaszczanie może się stać prawdziwym wyzwaniem, jeśli z listy dozwolonych preparatów zniknie metrybuzyna. Warto już dziś przygotować się na ten scenariusz! Podczas szkolenia, nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące uprawy ziemniaków.

Ale to nie wszystko! Serię fachowych porad zakończy gorąca debata rynkowa, w której udział wezmą przedstawiciele producentów i przetwórców, którzy będą mówić o wyzwaniach, szansach i zagrożenia w nadchodzących miesiącach. Jeśli chcesz mieć najświeższe informacje o trendach i prognozach dla rynku ziemniaka dołącz do Seminarium Ziemniaczanego. Już 22 lutego 2023 r. zapraszamy do Pałacu na Opieszynie. Nie zwlekaj!

Liczba miejsc jest ograniczona:
www.ziemniaki.topagrar.pl.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

 

dr Maria Walerowska z-ca red. nacz. top agrar Polska

Paulina Janusz-Twardowska dyr. marketingu i komunikacji PWR
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)