Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Zarejestrowano trzy nowe odmiany ziemniaka

Obrazek

W COBORU w Słupi Wielkiej 25.01.2018 r. odbyło się drugie spotkanie Komisji ds. rejestracji odmian ziemniaka w kadencji 2017–2020. Zarejestrowano trzy nowe odmiany.

Janusz Biernacki26 stycznia 2018, 15:21
W trakcie spotkania członkowie Komisji spotkali się z przedstawicielami jednostek zgłaszających odmiany i zaproszonymi użytkownikami odmian ziemniaka. Po przedstawieniu uwag oraz dodatkowych informacji i argumentów w odniesieniu do kandydujących odmian ziemniaka, postanowiono pozytywnie zaopiniować wpisanie do Krajowego rejestru trzech odmian ziemniaka.

Ostatecznie po posiedzeniu Komisji ds. rejestracji odmian roślin ziemniaka, dyrektor COBORU, prof. Edward Gacek wydał m.in. postanowienie o zamiarze wpisania do Krajowego rejestru następujących odmian ziemniaka:

  • Gardena (d. ZAH 23515) – odmiana średnio wczesna, typ konsumpcyjny sałatkowy do ogólnoużytkowego (AB–B). Ze względu na dużą odporność na zarazę ziemniaka odmiana przeznaczona jest do uprawy w warunkach bez lub z ograniczoną ochroną chemiczną na tę chorobę.
                 Zgłaszający: Hodowla Ziemniaka Zamarte Sp. z o.o. - Grupa IHAR
  • Irmina (d. ZAH 23415) – odmiana jadalna średnio wczesna, typ konsumpcyjny ogólnoużytkowy (B).
                Zgłaszający: Hodowla Ziemniaka Zamarte Sp. z o.o. - Grupa IHAR
  • Ismena (d. ZAH 23215) – odmiana jadalna wczesna, typ konsumpcyjny sałatkowy do ogólnoużytkowego (AB–B);
                Zgłaszający: Hodowla Ziemniaka Zamarte Sp. z o.o. - Grupa IHAR
Źródło i fot.: COBORU;
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)