Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Zrównoważone nawożenie azotem w uprawie ziemniaka [FILM]

Uprawa ziemniaka, tak jak każda inna wymaga zaplanowania nawożenia i obrania poprawnej strategii. Kluczowe składniki jak azot, fosfor i potas nie wystarczą. Ważne są również inne makro i mikro elementy. Jakie rozwiązania od firmy Agrosimex możemy zastosować w zrównoważonym nawożeniu azotem?

Patrycja Bernatdr Maria Walerowska3 marca 2023, 14:23
— Podczas seminarium ziemniaczanego, jednym z naszych partnerów była firma Agrosimex, jest z nami Pan dr Tomasz Piotrowski. Panie doktorze, dużo się mówi o nawożeniu azotem. Nie tylko dlatego, że jest to w zasadzie we wszystkich uprawach główny składnik plonotwórczy, ale również z powodu zawirowań na rynku w cenach nawozów. Mówił Pan podczas spotkania o zrównoważonym nawożeniu azotowym, jakie jest Pana podejście oraz firmy Agrosimex do zrównoważonego nawożenia azotem? — dr Maria Walerowska.

Azot w towarzystwie pozostałych makro i mikro składników

— Jeżeli chodzi o nawożenie azotowe i bilansowanie tym składnikiem, należy do tego podejść kompleksowo. Nie wystarczy tylko określić dawki na pokrycie zapotrzebowania danej rośliny, ale trzeba bilansować również inne składniki. To jest jedna i główna odpowiedź, jeżeli chodzi o metodę zrównoważonego nawożenia azotem. Azot w towarzystwie pozostałych makro i mikro składników — dr Tomasz Piotrowski.

Zobacz także: Jakie są kluczowe składniki w nawożeniu ziemniaka?

Które makro i mikro składniki i na jakim etapie rozwoju ziemniaka są decydujące w uprawie. Jakie proporcje powinny być zachowane w nawożeniu między potasem a magnezem. Jakie znaczenie ma wapń? Zobacz koniecznie nasz film! 


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)