Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Gdzie szukać energii?

27.09.2018

Drukuj

Gdzie szukać energii?

Artykuł dostępny

– Czeka nas kolejny trudny rok w produkcji mleka, bo po raz kolejny z powodu niekorzystnej pogody tak ilość, jak i jakość zebranych pasz objętościowych są dalekie od zadowalających – podkreśla prof. Zygmunt M. Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

r e k l a m a

Jak zaznacza ekspert, susza panująca przez kilka tygodni na obszarze całego kraju spowodowała drastyczne zmniejszenie plonów nie tylko masy kiszonek z traw i lucerny, ale także plonów białka i energii netto zawartych w tych paszach. Ze względu na panujące upały i brak deszczu zbyt szybko wysychały części wegetatywne kukurydzy, co stworzyło konieczność wcześniejszego zbioru rośliny, która nie w pełni wykorzystała potencjał do odłożenia skrobi.

– Zebranej kukurydzy nie będzie raczej brakowało ilościowo, ale zawartość energii netto będzie znacznie niższa od wymaganej dla uzyskiwania dobrych efektów w produkcji mleka. Ziarniaki będą słabo wypełnione skrobią – zwraca uwagę ekspert z Krakowa.

Polecany artykuł

Seminarium w Piątnicy: objętościowe w żywieniu cieląt

W obliczu tych faktów warto zastanowić się, z jakich dodatkowych źródeł energii netto będziemy korzystać układając dawki pokarmowe dla krów mlecznych w najbliższych miesiącach. Gdzie szukać dodatkowej energii w dawkach dla krów mlecznych? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w najnowszym wydaniu dodatku specjalnego "top bydło".

opr. mj
Fot. JajorPolecane dla Ciebie:

article icon

Emerytura "Mama 4 Plus" a pobyt za granicą

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii