Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Żywienie bydła>

Konferencja w Krakowie: krowy mleczne w pytaniach

Obrazek

Przed nami kolejna edycja konferencji „Nauka – praktyce” w Krakowie. Tym razem eksperci, naukowcy i praktycy  będą dyskutować o rozrodzie i ketozie u krów mlecznych.

Marcin Jajor26 stycznia 2023, 15:00
Pierwszego dnia spotkania w Krakowie czołowi przedstawiciele świata nauki i praktycy będą dyskutowali o tym, jaki wpływ na rozród krów mlecznych ma ich żywienie. Wykłady będą prezentowane przez uznanych na arenie międzynarodowej specjalistów z tego zakresu takich jak Robert van Saun (USA), Geert Opsomer (Belgia), Phil Cardoso (USA), Uzi Moallem (Izrael), którzy już gościli na wcześniejszych edycjach konferencji.

Eksperci będą odpowiadać na ważne pytania, takie jak m.in: dlaczego zacielenie wysoko wydajnej krowy jest trudniejsze, jaki wpływ na rozród ma żywienie w okresie przejściowym, a także pobranie białka i aminokwasów, tłuszczu czy składników mineralnych i witamin.

Drugi dzień konferencji będzie w całości poświęcony ketozie, czego genezą jest jubileusz 10-lecia jej monitorowania w polskich stadach krów mlecznych. Oprócz podsumowania dotychczasowych efektów działań PFHBiPM w tym zakresie, uczestnicy konferencji będą mogli posłuchać m.in. o przyczynach ketozy u krów mlecznych, sposobach na jej diagnozowanie i leczenia, a także skutkach ekonomicznych choroby.

Wśród nowych prelegentów pojawi się m.in. Jessica McArt i Sara Kvidera, specjalistki w dziedzinie ketozy z USA oraz Sergio Calsamiglia z Hiszpanii, który zajmie się kwestią suplementacji choliny. 

Konferencja odbędzie się 9–10 marca 2023 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest prof. Zygmunt M. Kowalski, kierownik katedry Katedra Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. 

Szczegóły dotyczące rejestracji, a także program konferencji można znaleźć pod adresem: zywieniekrow.urk.edu.pl.

mj/fot. Jajor


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)